hu
Helyreállító igazságszolgáltatás

Facebook
Könyvajánló
Partnerek és támogatók

Regisztrálna?

foresee.hu

2013. 02. 12

Dr. Fellegi Borbála a "deradicalization" (DERAD = “de-radikalizáció és intervenció”) munkacsoport tagjaként kapott meghívást a Hálózat első plenáris találkozójára Brüsszelben 2013. jan. 28-29-én, amely az első alkalom volt a hálózat életében, amikor a nyolc munkacsoport összeült, hogy megossza tapasztalatait, és közös pontokat találjon a jövőbeni működésükhöz.

A 2011-ben létrehozott Radikalizálódás-tudatossági Hálózat a legkiválóbb szakértőket és gyakorlati szakembereket tömöríti 8 munkacsoportba, melyek a következőkkel foglalkoznak: rendőrség és bűnüldözés; a terrorizmus áldozatainak felkarolása; az internet és a közösségi média szerepe; a...

2013. 01. 17

2013. január 9-én és 10-én került megrendezésre Bécsben a COREPOL Projekt (Conflict Resolution, Mediation and Restorative Justice and the Policing of Ethnic Minorities in Germany, Austria, and Hungary) konferenciája, melyen Fellegi Borbála előadóként vett részt.

A Foresee ügyvezetője előadásában beszélt a resztoratív módszerek közösségi konfliktusokban való alkalmazhatóságáról, bemutatta a Foresee nagybörzsönyi, valamint

2012. 12. 11

Fellegi Borbála kerekasztal-résztvevőként beszélt a Foresee KLIMA+ Projektjéről, és a konfliktuskezelés bűnmegelőzésben, valamint az oktatás mindennapjaiban játszott szerepéről.

A Belügyminisztérium és az Országos rendőr-főkapitányság közös rendezésében létrejött kétnapos konferencia hallgatósága elsődlegesen rendészeti, pedagógus és szociális szakemberekből állt. A konferencia megnyitóján köszöntőt mondott dr. Felkai László, a Belügyminisztérium közigazgatási...

2012. 12. 11

Fellegi Borbála beszélgetőpartnerként vett részt az ELTE kriminológiai tdk-jának börtön-mediáció témájában szervezett kerekasztal beszélgetésén, ahol kriminológus-jogász hallgatókkal beszélgetett a MEREPS projekt eredményeiről, és filmvetítésre is sor került.

A beszélgetés a 2006 óta kisebb jelentőségű büntetőügyekben alkalmazható mediációval kapcsolatban az alábbi kérdéseket járta körbe: Hogyan lehetne igénybe venni súlyosabb esetekben, a szabadságvesztés büntetés mellett? Enyhítheti-e mediáció a fogvatartottak és a bv. személyzet közötti ellentéteket,...

2012. 12. 11

A MRTT Társadalomtudományi Tagozata és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Alkalmazott Rendészettudományi Tanszéke által közösen rendezett „Társadalomtudományok, bűnmegelőzés, mediáció” konferencián tartott előadást Fellegi Borbála „A mediáció gyakorlata a közösségi konfliktusokban címmel”.

A Foresee ügyvezetője előadásában beszélt a konfliktusok resztoratív kezeléséhez szükséges attitűdökről, gyakorlati példákról, eredményekről, valamint bemutatta a munkát, amelyet a Foresee különféle projektjein keresztül a resztoratív technikák magyarországi meghonosításáért és elterjesztéséért...

2012. 12. 06

November 19-edikén a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal szervezésében hetedik alkalommal került megrendezésre a Pártfogás Napja rendezvény, melyen plenáris és szekcióülések keretében a szakmai közönség ismerkedhetett a pártfogás különböző területein folyó szakmai munkával, néhány úttörő programmal és vitathatott meg ezek kapcsán felmerülő kérdéseket.

A FORESEE két projektje is szerepelt a konferencia szakmai programjában. A plenáris ülések egyikén Dr. Barabás Tünde, a  Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanszékvezetője, a MEREPS program kutatója a projekt eredményeinek tükrében beszélt a mediáció lehetőségeiről a büntetés-végrehajtásban. A...

2012. 11. 26

Az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) az idén harmadszor adta át a Női Kiválóság Díjat: a zsűri ezúttal Gyurkó Szilvia, az UNICEF gyermekjogi igazgatójának teljesítményét ítélte a zsűri a leginkább elismerésre méltónak, de a díj öt fős döntőjébe jutott a Foresee ügyvezetője is.

Az AmCham Női Kiválóság Díjra, melynek idei témája a ’Teljesítmény fiatalon’, nyár óta lehetett jelölni olyan 25-35 év közötti sikeres nőket, akiket egyelőre talán csak közvetlen környezetük – családjuk, barátaik, kollégáik – tartanak elismerésre méltónak és példaértékűnek. Az idén, akárcsak tavaly...

2012. 11. 18

Dr. Fellegi Borbála is részt vett a 2012. november 12-én a bírósági mediációról tartott konferencia kerekasztal-beszélgetésén a Foresee Kutatócsoport képviseletében.

A konferencián köszöntőt mondott Dr. Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal elnöke, valamint Dr. Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi...

2012. 11. 05

A Grundtvig Redict felnőttképzést, szakmai tapasztalatcserét és hálózatépítést segítő EU projekt harmadik, nemzetközi találkozójának Róma adott otthont. A projekt globális célja, hogy áttekintse a partnerországok, Olaszország, Litvánia, Csehország, Szlovákia és Magyarország helyzetét az alternatív vitarendezési módszerek és alkalmazási lehetőségeik szempontjából és a nemzetközi tapasztalatcsere mellett, elősegítse, hogy a nagyközönség és a társszakmák számára hatékony tájékoztatást nyújtsanak a témában.

A rendezvény odaadó házigazdái az Olasz Kollaboratív Jogi Intézet képviseletében Marco Calabrese, Francesca Corradi és Cinzia Verucci voltak, akik...

2012. 10. 31

Dr. Fellegi Borbála előadása az áldozattá válás megelőzését és az áldozatsegítés fejlesztését célzó „Csillagkapu” modell-program keretében megrendezésre kerülő műhelykonferencián hangzott el.

Az előadás a települési mediáció közösségi konfliktusok kezelésében fennálló lehetőségeinek és korlátainak témáját járta körbe a modellprogramok, jó gyakorlatok tapasztalatainak tükrében.

Az előadás bemutatta a resztoratív konfliktuskezelés elméletét, gyakorlatát, elveit, formáit, és...

2012. 10. 31

Dr. Fellegi Borbála a Budapesti Kommunikációs Főiskola Mediátor Műhelyén „A resztoratív (jóvátételi) szemléletű konfliktuskezelői módszerek alkalmazhatósága közösségi konfliktusok esetén - Tapasztalatok egy kistelepülésen végzett munka alapján „ címmel tartott kiscsoportos, interaktív, gyakorlattal kiegészített előadást 2012. október 25-én.

Az előadás 12 résztvevője közt többen a Vezetés és Szervezés Mesterszak neves oktatói voltak, továbbá a résztvevők között számos közgazdász és a mediáció iránt érdeklődő vezető beosztású szakember volt.

Az előadás bemutatta a resztoratív konfliktuskezelés elméletét, gyakorlatát, elveit,...

2012. 10. 24

Az ország valamennyi megyéjéből 23 büntetés-végrehajtásban eljáró bíró számára rendezett képzésen tartott előadást az Igazságügyi Akadémián a resztoratív konfliktuskezelő eszközök börtönbeli alkalmazhatóságáról Dr. Fellegi Borbála, Dr. Barabás Tünde (OKRI) valamint Dr. Fekete Zsolt (Balassagyarmati Törvényszék). A képzésen hangsúlyos említést kaptak a MEREPS program eredményei.

A MEREPS projekt szakemberei a kétnapos képzés első szekcióját tartották meg. A Dr. Fellegi Borbála moderálásával lezajlott bevezetés során sor került annak felmérésére, hogy a résztvevők mennyit tudnak a resztoratív eljárások gyakorlatáról. Ezt követően Dr. Fekete Zsolt (bíró,

2012. 08. 08

A Békítőkörök Európában (’Peacemaking Circles in Europe’) program keretében két napos, nemzetközi workshopot rendeztünk, a Kriminológiai Intézet és a Foresee Kutatócsoport szervezésében, március 29. és 30 között, a Kriminológiai Intézetben.

Miért éppen békítőkörök?

A Békítőkörök Európában program 2011 szeptembere és 2013 májusa között, a

2012. 07. 15

A mediáció alapelveit, módszereit, alkalmazási területeit bemutató elméleti előadások és gyakorlati foglalkozások beavatták a hallgatókat a konfliktuskezelés új lehetőségeibe, különös hangsúlyt fektetve a resztoratív gyakorlatok iskolai és közösségi alkalmazhatóságára.

2012. 05. 31

A „Tett program az áldozatokért és a tettesekért” TÁMOP kiemelt projekt lezárásaként kétnapos szakmai konferenciára került sor Budapesten a Károlyi-Csekonics Rezidencián 2012. május 31-én és június 1-jén. A Foresee ügyvezetője, Dr. Fellegi Borbála „Resztoratív gyakorlatok a büntetésvégrehajtásban” címmel tartott felvezető előadást a konferencia első napján.

A konferencia ünnepélyes megnyitóján beszédet mondott Dr. Répássy Róbert a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium igazságügyért felelős államtitkára,...